Neodvisni organ za cenitev uspešnosti

14. člen Zakonske odredbe št. 150/09 (t.i. zakon Brunetta) določa, da mora vsaka javna uprava (brez nobenih oz. dodatnih večjih javnih stroškov) imenovati t.i. Neodvisni organ za ocenjevanje uspešnosti (OIV). Vloga tega organa je zelo pomembna za meritve in ocenjevanje struktur, direktorjev in usklajevanja z obveznostmi transparentnosti in integracije javnih uprav.
OIV Tržaške trgovinske zbornice je imenoval Odbor zbornice (sklep dne 30. januarija 2015). Organ je postal enoosebni in ga sestavlja Dr. Francesca Cioni.
Odgovorna oseba stalne tehnične strukture za ocenjevanje uspešnosti (14. člen, 10. odstavek Zakonske odločbe št. 150/2009) je Dr. Margherita Ferrauto, odgovorna oseba za Organizacijski razvoj, kakovost, nadzor upravljanja.

Cionijev življenjepis